سئو وبسایت

به سمت برترین جایگاه گام بردارید

سئو چیست؟

بهینه سازی موتورهای جستجو (Search Engine Optimization) یا همان سئو، به مجموعه اقداماتی گفته می شود که سبب کسب جایگاه های بالاتری در نتایج موتورهای جستجو می گردد. اهمیت این جایگاه ها امروزه بر کسی پوشیده نیست چرا که کاربران اینترنت روزانه استفاده بسیاری از موتورهای جستجو برای کسب اطلاعات و رفع نیازهای خود می نمایند. طبق آخرین تحقیقات صورت گرفته بیش از 80 درصد کاربران تنها بر روی نتایج نمایش داده شده در صفحه اول موتورهای جستجو و در حدود 30 درصد از آنان تنها بر روی اولین نتیجه کلیک می نمایند. همین رفتار کاربران اهمیت سئو را به منظور کسب رنک های بالاتر آشکار می سازد.

سئو از چه بخش هایی تشکیل گردیده است؟

بطور کلی سئو از دو بخش داخل وبسایتی (On-Page) و خارج وبسایتی (Off-Page) تشکیل گردیده است. بخش On-Page شامل انتشار مطالب در وبسایت، افزایش سرعت آن، ریسپانسیو بودن، بهینه سازی تصاویر، لینک سازی داخلی و… می شود و بخش Off-Page از مواردی همچون لینک سازی خارجی، تبلیغات در وبسایت ها، رپورتاژ آگهی، تبلیغات گوگل و… تشکیل می گردد.

به چه نکاتی در سئو باید توجه شود؟

  1. تمامی اقدامات برای سئو باید در ابتدا براساس بودجه و منابع در دسترس (مالی، انسانی، زمانی و…) انجام پذیرد.
  2. در برنامه تهیه شده بایستی تناسب مناسبی میان بودجه تخصیص داده شده، رقابت موجود، بازه زمانی پروژه و جایگاه تخمین زده شده تنظیم گردد.
  3. به منظور تحلیل دقیق تر و صحیح تر نتایج برنامه ریزی بایستی بر طبق بازه های زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت انجام پذیرد.
  4. قبل از اقداماتی که در سئو خارجی نیازمند پرداخت هزینه می باشند لازم است از رفع ایرادات و بهینه سازی سئو داخلی اطمینان حاصل نمود.